Życie według Slow life


Trafiła mi się kolejna  cudowna książka na jesienną słotę  Joanny Glogazy „Slow life. Zwolnij i zacznij żyć”. Jest to jedna z wielu  blogerek, która wydala swoją książkę  i to bardzo dobrą książkę. Tworzy ona  bloga pod nazwą Syle Digger, którego  filozofią jest życie z stylu slow fashion i slow life.Im mamy więcej lat tym bardziej zdaje nam się, że mamy mniej czasu i, że nie powinniśmy zwolnić, a czasem  wręcz  podkręcić nasze obroty. Bardzo często skutkami tego stanu są depresje, stany lękowe, rozdrażnienie i przemęczenie. Bark nam harmonii życiowej, w pracy gnamy jak burza zdobywając kolejne szczeble awansu, natomiast życie prywatne sypie nam się kompletnie. Co możemy w taki razie zrobić? Co poradzić? Koniecznie zwolnić !!! Zacytuje autorkę: „Slow zaczyna się w głowie.  Jeśli nie nauczymy się utrzymywania równowagi, między czasem pracy, a czasem odpoczynku i zabawy, nie uporządkujemy swoich priorytetów, nie zadbamy o wartościowe  spędzenie wolnego czasu, w drewnianym domku,  pod lasem będziemy równie sfrustrowani,  jak w centrum wielkiego miasta”.


Warto oprócz  dobrej higieny wolnego czasu, zapewnić sobie małe przyjemności. Pamiętaj przy tym nie gnaj  za modą, tylko rób to co wprawia cię w stan błogiej przyjemności celebruj  posiłki, kup świeże kwiaty, idź  drugi raz z rzędu na film do kina, który tak się tobie podobał (a co!), zorganizuj spontaniczny wypad ze znajomymi.  Na wszystko to składa się odpowiednia sztuka wyboru i rezygnacji z tego na co nie mamy ochoty. Nie możemy mieć wszystkiego i wszystkim dogodzić, dlatego określenie celów i priorytetów jest bardzo  istotne. Książka Joanny jest bardzo pomocna w tym -  ćwiczenia,  wywiady z interesującymi ludźmi, na pewno  zainspirują niejednego z nas.


Książka mnie skłoniła do stworzenia listy moich małych przyjemności, oto ona:
1. Zapach pomarańczy
2. Książki, które są niczym balsam na duszę
3. Energetyzująca muzyka
4. Przyjaciele, którzy nigdy nie zawodzą
5. Poznawanie fascynujący ludzi
6. Dreszczyk emocji przed odtworzeniem nowego przepisu kulinarnego
7. Relaks pod ciepłym kocem z kubkiem gorącej czekolady


Polecam i jeszcze raz polecam książkę Joanny Glogazy „Slow life. Zwolnij i zacznij żyć” , czytanie jej na pewno  spowolni czas niejednego z nas i zaowocuje dobrymi  zmianami w naszej przestrzeni życiowej. 

Migawki fotograficzne slow life


Zapach i smak własnoręcznie zrobionego sernika


las


aromatyczna kawa


kolory jesieni 
Komentarze

Prześlij komentarz