Sekretna recenzja
Zapraszam was na wycieczkę w wyjątkowe miejsce. Ubierzcie się ciepło, weźcie wygodne buty, możecie też zabrać herbatę do termosu - a co pochodzimy sobie trochę! Chcesz zrezygnować??? Jesteś zmęczony, nie masz nastroju, masz dużo pracy – to żadna wymówka, po takim spacerze wrócimy z podwójną mocą!

To co jesteście gotowi? To idziemy!

Otwieramy furtkę, wiem wiem jesteście bardzo ciekawi gdzie się wybieramy ale potrzymam Was jeszcze w niepewności. Idziemy jeszcze trochę  - wokół nas widzimy pola, już niedaleko zbliżamy się do celu. Patrz właśnie przebiegł szary zając, popatrzył się zawadiacko na nas i równie szybko jak się pojawił znikł. Wiatr delikatnie muska nam włosy, a jego ciepło sprawia, że czujemy się opatuleni nim niczym ciepła kołderką. W oddali widzimy dywan żółtych mniszków, mrugających do nas radośnie.

I prawie jesteśmy u celu, jeszcze kilka kroków i przenosimy się do niezwykłego świata drzew w LESIE. Dźwięki miejskiego życia szum uliczny i szybkie, miarowe kroki ludzi spieszących się na spotkanie, do pracy lub sklepu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikają. Tutaj czas biegnie rytmem pór roku, dostępnością światła słonecznego i wody.A teraz zamknij oczy i wsłuchaj się w melodię lasu, właśnie zaczął koncert śpiewu ptaków, w oddali słychać miarowe uderzanie dzięcioła. Nagle spadają jedna za drugą szyszki, otwierają się niczym spadochron i uwalniają swoje nasiona, które poszybują w różne strony lasu. Mchy suche jak gąbki czekają na „deszczową piosenkę, a liście drzew wypatrują słonecznej kąpieli. Natomiast małe drzewka czekają na swoją kolej, aby wzrostem dorównać swojej rodzinie. Tutaj wszystko ma swoje miejsce i czas.

Usiądźmy pod tym dębem, oprzyj się o chropowatą korę - taki reset dobrze nam zrobi. Teraz jest moment na ciepłą, aromatyczną herbatę, która przyjemnie ogrzeje nam dłonie i rozgrzeje nasze wnętrze. Ogrania nas przyjemne uczucie błogości, a i na wygodę nie możemy narzekać. Gruby  i solidny pień świadczy o tym, ze przeżył już kilka pokoleń ludzi.

Rozejrzyj się i doceń magię lasu wraz z autorem książki Peterem Wohlleben „Sekretne Zycie drzew”, bo kto mógł bardziej ukochać ten niezwykły świat jak leśnik z ponad dwudziestoletnim stażem. Ta „wycieczka” była tylko pretekstem do tego, aby jeszcze bardziej rozbudzić w Was chęć sięgnięcia po tą pozycję wydawniczą, która jest absolutnie niezwykła. Miej zielone serce i odkryj sekretne życie drzew!
Komentarze

  1. Recenzja zupełnie inna od tych, które do tej pory czytywałam. Na początku byłam przekonana, że to relacja z jakiejś podróży do niezwykle klimatycznego, leśnego uroczyska :) Piękne i intrygujące :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję i cieszę się, że się spodobała recenzja. Chciałam, aby była ona wyjątkowa i chyba mi się udało :-) Pozdrowienia dla Bąbelkowa:-)

      Usuń

Prześlij komentarz