Dom z mchu i paproci - "Cabin Porn"
Dom na obrzeżach miasta, na wsi lub w totalnej głuszy to spełnienie marzeń niejednego Polaka przed czterdziestką. Jedni snują inni realizują, jak to w reklamie mówi Marek Kondrat. Moi drodzy, a ja właśnie trzymam w ręce książkę „Cabin Porn. Podróż przez marzenia –lasy i chaty na krańcach świata”, o zapaleńcach, pasjonatach i marzycielach, którzy zrealizowali szalone i wręcz niejednokrotnie mało realne wizje swojego małego, przytulnego domu. 

„Cabin Porn” to internetowy projekt zapoczątkowany przez grupę przyjaciół, którzy szukali inspiracji do zbudowania własnego domku, w tej chwili liczba pasjonatów odwiedzających stronę przekroczyła 10 milionów. Strona codziennie przyciąga nowych właścicieli chatek, którzy chętnie dzielą się swoimi zdjęciami i historiami. Główną misją tego projektu jest to, aby zwolnić, poczuć harmonię z naturą, która ma odzwierciedleniem w prostocie konstrukcji budowli. Tak oto czytamy w książce m.in.: o marzeniu jednego chłopaka, który pragnął mieć domek na drzewie, o wybudowaniu samowystarczalnego schroniska lub realizację misternie zaplanowanego pomysłu na zamieszkanie w domku przypominającym chatkę z wioski Hobbitów.Wszystkie historie tu przedstawione są w pakiecie z pięknymi zdjęciami, które możemy oglądać bez końca. Czasem się dziwiłam, jak w tak surowym otoczeniu powstała tak piękna chatka, natomiast innym razem nie wyobrażałam sobie w leśnej oazie innego domu niż ten na zdjęciu. Być może wśród tych pięknych fotografii znajdziesz tą jedną jedyną, która zainspiruje cię do zbudowania swojej wymarzonej chatki – czego z całego serca ci życzę.


P.S. Książka jest idealna na prezent dla każdego, bo któż nie ma marzenia o pięknej chatce na odludziu z trzaskającym kominkiem i  z widokiem zapierającym dech w piersiach. Gwarantuję poziom szczęścia osoby obdarowanej w skali 10/10.


A może wy posiadacie taką klimatyczną chatkę na "końcu świata"?

Komentarze

 1. Wow! Książka - inspiracja. A zdjęcia rzeczywiście cudne 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda, z każdej strony są inspirujące fotki :-)

   Usuń
  2. Bardzo zaintrygowałaś mnie tą książką! Zdjęcia - cuda. Jak urzeczywistnienie moich dziecięcych fantazji!

   Usuń
 2. O tym się nie mówi, ale hasło, które przytaczasz na początku powstało w najlepszej niezależnej polskiej agencji reklamowej ;)
  http://brain.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, zdecydowanie dom w lesie, to jest to!😉

  OdpowiedzUsuń
 4. O jaaaa :) Taki domek to moje wielkie marzenie! Miałam podobny, choć maleńki, gdy byłam dzieckiem i mieszkałam w samym sercu lasu. :) Do dziś tęsknię za nim <3 Marzę o tym, żeby moja córeczka mogła bawić się w takim samym. Bo mieszczuchy z nas...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj ja też trochę mieszczuch, ale wydaje mi się im człowiek pomieszka dłużej w takim domu, tym większa ochota na życie i zbawienny wpływ na nas ma moc natury :-)

   Usuń
 5. Sama czasem mam ochotę zamieszkać w takiej chatce - ale myślę, że na dłuższą metę jednak ciągnęłoby mnie do cywilizacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. weekendowy reset w takim domku jest, jak najbardziej wskazany :-)

   Usuń
 6. tęsknotę za takim miejscem i domkiem ma wiele z nas :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa książka. Uwielbiam program "Małe i wspaniałe" i tak mi się wydaje, że ta książka ma podobny klimat. Podziwiam takich ludzi, którzy wiele wysiłku i czasu poświęcają, aby stworzyć sobie mały kącik w środku dzikiej natury.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa rzecz, muszę przyznać. Ludzka kreatywność nie ma granic, nawet w kwestii miejsca zamieszkania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Taki domek to świetna sprawa. Nawet nie wiedziałam, że jest taka książka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym taką książkę, a dom na odludziu hmm no nie wiem nie wiem ;) Może na jeden miesiąc wakacji tak :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Łaaaał! Genialny pomysł na książkę! Też marzę o domku w lesie, więc chyba zaraz zamówię Cabin Porn w internetowej księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 12. Marzę o takiej chatce na skraju lasu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Słyszałam o tej książce :) Fajne zdjęcia robisz :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz