3 książki, które zmieniają i rozwijają!


Zazwyczaj skrupulatnie wybieram książki, które chce przeczytać ale zdarzają mi się też takie, które się nie poddają i chcą być przeczytane pomimo, że sama ich nie wybrałam. Tak też było tym razem, trzy książki trafiły w moje ręce zupełnie nieoczekiwanie, bo zmiana i rozwój to procesy, które nie odpuszczają i stale obecne są w naszym życiu. Pomimo braku urlopu zaczęłam najpiękniejszą podróż w głąb siebie wraz z wyjątkowymi autorkami: Angeliną Piechowską, Magdaleną Palmowską i Katarzyną Jędrys Siudą.

Dziewczyny wykonały fantastyczną pracę, dzieląc się swoim przemyśleniami i motywując do zmiany czytelników. Słowa, które błogo sączyłam ze stronic książki, przyniosły mi ukojenie, otulały i dawały nadzieję na to, że zawsze można żyć lepiej, głębiej i uważniej. Kochani nie pozostaje mi nic innego, jak przejść do recenzji, ale uwaga przeczytanie ich grozi niepohamowaną chęcią posiadania swojego egzemplarza w domu.


Angelina Piechowska 
"Porozmawiajmy o Tobie"


  Przyznam się, że do tej książki podchodziłam, jak do jeża.... Bo jak może autorka dać tytuł swojej książce „Porozmawiajmy o Tobie” nie znając mnie ani odrobinę? W myśl zasady, że czasem to przed czym się bronimy może mieć dla nas zbawiennie działanie, w jeden bardzo pochmurny i przygnębiający poniedziałkowy poranek zaczęłam czytać książkę Angeliny i.... muszę Wam się przyznać przeczytanie jej zajęło mi to 4 godziny, w trakcie których nie istniało nic oprócz tej książki. Autorka podkreśla, jak ważna jest integralność naszych emocji, uczuć z tym co robimy, warto też przymierzać wiele „sukienek”, unieważnić to co już się zdezaktualizowało oraz otaczać się ludźmi, którzy emanują dobra energią i dodają skrzydeł. Mnie szczególnie ujął fragment o zmianie :

„Czy teraz rozumiesz, dlaczego wręcz nawołuję do zmiany decyzji, miejsca, pracy lub partnera, jeżeli czujesz, że umierasz? Rok po roku jest Cię coraz mniej i mniej. Znikasz... Proszę, nie znikaj. Pojawiaj się. Niech Twoja osoba przejawia się w aspektach Twojego życia, niech przejawia się w tym, co mówisz i co myślisz, co nosisz, z kim się przyjaźnisz, w tańcu i uśmiechu tak głośnym, że pół ulicy odwraca się za Tobą. Przejawiaj i pojawiaj się we wszystkim, co Ci służy.”

Być może jestem u progu zmian, dlatego tak mnie ten fragment zahipnotyzował, a jego słowa ciągle są w mojej głowie. Dodatkowy bonus to ćwiczenie dołączone na końcu książki dla każdego czytelnika. Książka ta wzrusza, daje chwilę do przemyśleń, a także z całą pewnością wniesie dużo dobrego dla twojego życia.
 

Magdalena  Palmowska
"Zdrowa nadzieja"


Magda jest prawie w wieku mojej siostry i z wielką ciekawością podeszłam do tego co mi chce przekazać w swojej książce. Zdrowa nadzieja to taki balas pomiędzy ciałem, duchem i umysłem. Magda dzieli się z czytelnikami swoją historią choroby i drogą zdrowienia, która w dużym stopniu zależy od naszej intuicji i tego, czy to co proponuje  nam lekarz jest spójne z naszymi oczekiwaniami. Dużo też jest słów, które podnoszą na duchu i dodają energii. Mnie szczególnie zainteresował rozdział o bieganiu, bo jak pewnie pamiętacie jest to jedna z supermocy na ten rok, którą ostatnio zaniedbałam ale z należytą starannością zacznę pielęgnować wraz ze wskazówkami Magdy. Jestem przekonana, że ta książka uzdrowi zarówno ciało, jak i dusze niejednego czytelnika, a  na koniec kilka słów od autorki:

"Zapraszam do podróży, która już na zawsze odmieni Twoje życie, ponieważ… będzie to podróż w głąb siebie. Oczywiście posłużę się przykładami z własnego życia, żeby lepiej zobrazować sposoby, metody i problemy, o których piszę. Ale każdy Czytelnik, który przeczyta tę książkę, będzie miał szansę na odnalezienie zagubionej cząstki samego siebie. Na wsłuchanie się w swoje serce. "Katarzyna Jędrys Siuda 
"Osłodzić cierpkość myśli""Osłodzić cierpkość myśli" jest wisienką na torcie rozwoju i zmiany, możesz zacząć zarówno w  książce, jak w życiu od dowolnego momentu i zawsze to będzie dobre do ciebie. Książka składa się z felietonów, których tematyka porusza takie tematy jak: samotność, miłość, dzieciństwo, szczęście, czas itp... Aby utrwalić treści przekazywane przez autorkę, każdy tekst jest zakończony konkretnym ćwiczeniem dla czytelnika, mi szczególnie się spodobało zadanie z minutnikiem kuchennym, który spełnił rewelacyjnie swoje zdanie. 

Kasia jest dla mnie taką polską Reginą Brett, której słowa ratują mnie, kiedy moje myśli nie zawsze są w zgodzie  ze mną. A gdybyście byli już pewni, że chcecie coś zmienić w życiu to :

"Nic się nie dzieje samo, jak za magicznym zaklęciem. Nie wystarczy tylko chcieć. Oczywiście chcieć to już sporo, to pierwszy krok do zmiany. Kolejnym jest działanie."


Dziękuję Angelinie, Magdzie i Kasi za udostępnienie
 egzemplarzy do recenzji!
Życzę Wam, sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak zawodowym i oczywiście czekam na kolejne książki waszego autorstwa :-)

Komentarze

 1. O żadnej z książek nie słyszałam, ale w sumie nie interesuje mnie taka tematyka, poradniki itp. i to pewnie dlatego :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O gustach się nie dyskutuje, każdy ma swój ulubiony typ literatury :-)

   Usuń
 2. książki wydają się całkiem ciekawe, może którąś z nich sama wkrótce przeczytam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam, z pewnością nie będzie to czas zmarnowany :-)

   Usuń
 3. Podobnie jak poprzedniczka - przestalam sie juz interesowac taka tematyka , mam juz przesyt i kilka nawet bylo podobnych tematycznie i byc moze dlatego lekko mnie zniechecilo ponieaz odnosilam wrazenie jakby czytala te ksizke z tym iz u innego autora.
  Teraz potrzebuje jakby poradnika ___ jak znalesc swoje miejsce na ziemi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest taka jedna książka specjalnie dla Ciebie "Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata" napisała ją Kacper Godycki-Ćwirko, na pewno spełni twoje oczekiwania!

   Usuń
  2. Ta książka jest super! Bardzo polecam :)

   Usuń
  3. Wydają się być ciekawe ;) Dorzucam do listy czytelniczej :) :) Pozdrawiam!

   Usuń
 4. To interesujace książki. Przy okazji dziękuję Happy Books za ciepłą recenzję mojej książki. Lubię tematykę rozwojową. Poznaję ciekawych ludzi. Ta wiedza ma wartość, choć niekoniecznie muszę z niej korzystać. Pozdrawiam Czytelników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się bardzo i ja dziękuję, bo książka idealnie wpisała się w mój gust czytelniczy!

   Usuń
 5. Dzięki za polecenia! :) Jedynkę dopiszę do mojej listy ''przeczytaj to Aga :D) :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj moja lista już pęka w szwach hi, hi, hi....

   Usuń
 6. Wszystkie książki aż zachęcają do przeczytania. Wygląda na to, że to dobry wybór na wakacje, kiedy możemy zwolnić i nareszcie usłyszeć siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest idealny czas na takie pozycje książkowe :-)

   Usuń
 7. Bardzo ciekawy wybór, najbardziej trafia do mnie ostatni pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapisuję sobie tę ostatnią "Osłodzić cierpkość myśli" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Do książki Magdaleny Palmowskiej przymierzam się już od jakiegoś czasu. W końcu muszę się za nią zabrać. :) Pozostałych dwóch pozycji nie znałam, ale chętnie to zmienię! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Porównałaś Katarzynę Jędrys do Reginy Brett. Powiedz zatem proszę, czy w tej książce też jest tak dużo odwołań do Boga, jak u Reginy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o odwołania do Boga to u Reginy Brett jest tego bardzo mało, raczej są to krótkie lekcje na tematy dla nas ważne, tak samo jest u Katarzyny Jędrys-Siuda. Pozdrowienia!

   Usuń

Prześlij komentarz