3 książki, które zmieniają i rozwijają!


Zazwyczaj skrupulatnie wybieram książki, które chce przeczytać ale zdarzają mi się też takie, które się nie poddają i chcą być przeczytane pomimo, że sama ich nie wybrałam. Tak też było tym razem, trzy książki trafiły w moje ręce zupełnie nieoczekiwanie, bo zmiana i rozwój to procesy, które nie odpuszczają i stale obecne są w naszym życiu. Pomimo braku urlopu zaczęłam najpiękniejszą podróż w głąb siebie wraz z wyjątkowymi autorkami: Angeliną Piechowską, Magdaleną Palmowską i Katarzyną Jędrys Siudą.

Dziewczyny wykonały fantastyczną pracę, dzieląc się swoim przemyśleniami i motywując do zmiany czytelników. Słowa, które błogo sączyłam ze stronic książki, przyniosły mi ukojenie, otulały i dawały nadzieję na to, że zawsze można żyć lepiej, głębiej i uważniej. Kochani nie pozostaje mi nic innego, jak przejść do recenzji, ale uwaga przeczytanie ich grozi niepohamowaną chęcią posiadania swojego egzemplarza w domu.


Angelina Piechowska 
"Porozmawiajmy o Tobie"


  Przyznam się, że do tej książki podchodziłam, jak do jeża.... Bo jak może autorka dać tytuł swojej książce „Porozmawiajmy o Tobie” nie znając mnie ani odrobinę? W myśl zasady, że czasem to przed czym się bronimy może mieć dla nas zbawiennie działanie, w jeden bardzo pochmurny i przygnębiający poniedziałkowy poranek zaczęłam czytać książkę Angeliny i.... muszę Wam się przyznać przeczytanie jej zajęło mi to 4 godziny, w trakcie których nie istniało nic oprócz tej książki. Autorka podkreśla, jak ważna jest integralność naszych emocji, uczuć z tym co robimy, warto też przymierzać wiele „sukienek”, unieważnić to co już się zdezaktualizowało oraz otaczać się ludźmi, którzy emanują dobra energią i dodają skrzydeł. Mnie szczególnie ujął fragment o zmianie :

„Czy teraz rozumiesz, dlaczego wręcz nawołuję do zmiany decyzji, miejsca, pracy lub partnera, jeżeli czujesz, że umierasz? Rok po roku jest Cię coraz mniej i mniej. Znikasz... Proszę, nie znikaj. Pojawiaj się. Niech Twoja osoba przejawia się w aspektach Twojego życia, niech przejawia się w tym, co mówisz i co myślisz, co nosisz, z kim się przyjaźnisz, w tańcu i uśmiechu tak głośnym, że pół ulicy odwraca się za Tobą. Przejawiaj i pojawiaj się we wszystkim, co Ci służy.”

Być może jestem u progu zmian, dlatego tak mnie ten fragment zahipnotyzował, a jego słowa ciągle są w mojej głowie. Dodatkowy bonus to ćwiczenie dołączone na końcu książki dla każdego czytelnika. Książka ta wzrusza, daje chwilę do przemyśleń, a także z całą pewnością wniesie dużo dobrego dla twojego życia.
 

Magdalena  Palmowska
"Zdrowa nadzieja"


Magda jest prawie w wieku mojej siostry i z wielką ciekawością podeszłam do tego co mi chce przekazać w swojej książce. Zdrowa nadzieja to taki balas pomiędzy ciałem, duchem i umysłem. Magda dzieli się z czytelnikami swoją historią choroby i drogą zdrowienia, która w dużym stopniu zależy od naszej intuicji i tego, czy to co proponuje  nam lekarz jest spójne z naszymi oczekiwaniami. Dużo też jest słów, które podnoszą na duchu i dodają energii. Mnie szczególnie zainteresował rozdział o bieganiu, bo jak pewnie pamiętacie jest to jedna z supermocy na ten rok, którą ostatnio zaniedbałam ale z należytą starannością zacznę pielęgnować wraz ze wskazówkami Magdy. Jestem przekonana, że ta książka uzdrowi zarówno ciało, jak i dusze niejednego czytelnika, a  na koniec kilka słów od autorki:

"Zapraszam do podróży, która już na zawsze odmieni Twoje życie, ponieważ… będzie to podróż w głąb siebie. Oczywiście posłużę się przykładami z własnego życia, żeby lepiej zobrazować sposoby, metody i problemy, o których piszę. Ale każdy Czytelnik, który przeczyta tę książkę, będzie miał szansę na odnalezienie zagubionej cząstki samego siebie. Na wsłuchanie się w swoje serce. "Katarzyna Jędrys Siuda 
"Osłodzić cierpkość myśli""Osłodzić cierpkość myśli" jest wisienką na torcie rozwoju i zmiany, możesz zacząć zarówno w  książce, jak w życiu od dowolnego momentu i zawsze to będzie dobre do ciebie. Książka składa się z felietonów, których tematyka porusza takie tematy jak: samotność, miłość, dzieciństwo, szczęście, czas itp... Aby utrwalić treści przekazywane przez autorkę, każdy tekst jest zakończony konkretnym ćwiczeniem dla czytelnika, mi szczególnie się spodobało zadanie z minutnikiem kuchennym, który spełnił rewelacyjnie swoje zdanie. 

Kasia jest dla mnie taką polską Reginą Brett, której słowa ratują mnie, kiedy moje myśli nie zawsze są w zgodzie  ze mną. A gdybyście byli już pewni, że chcecie coś zmienić w życiu to :

"Nic się nie dzieje samo, jak za magicznym zaklęciem. Nie wystarczy tylko chcieć. Oczywiście chcieć to już sporo, to pierwszy krok do zmiany. Kolejnym jest działanie."


Dziękuję Angelinie, Magdzie i Kasi za udostępnienie
 egzemplarzy do recenzji!
Życzę Wam, sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak zawodowym i oczywiście czekam na kolejne książki waszego autorstwa :-)

Komentarze

 1. O żadnej z książek nie słyszałam, ale w sumie nie interesuje mnie taka tematyka, poradniki itp. i to pewnie dlatego :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O gustach się nie dyskutuje, każdy ma swój ulubiony typ literatury :-)

   Usuń
 2. książki wydają się całkiem ciekawe, może którąś z nich sama wkrótce przeczytam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam, z pewnością nie będzie to czas zmarnowany :-)

   Usuń
 3. Podobnie jak poprzedniczka - przestalam sie juz interesowac taka tematyka , mam juz przesyt i kilka nawet bylo podobnych tematycznie i byc moze dlatego lekko mnie zniechecilo ponieaz odnosilam wrazenie jakby czytala te ksizke z tym iz u innego autora.
  Teraz potrzebuje jakby poradnika ___ jak znalesc swoje miejsce na ziemi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest taka jedna książka specjalnie dla Ciebie "Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata" napisała ją Kacper Godycki-Ćwirko, na pewno spełni twoje oczekiwania!

   Usuń
 4. To interesujace książki. Przy okazji dziękuję Happy Books za ciepłą recenzję mojej książki. Lubię tematykę rozwojową. Poznaję ciekawych ludzi. Ta wiedza ma wartość, choć niekoniecznie muszę z niej korzystać. Pozdrawiam Czytelników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się bardzo i ja dziękuję, bo książka idealnie wpisała się w mój gust czytelniczy!

   Usuń
 5. Inspirujące książki. Ja najchętniej sięgnęłabym po pierwsza pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za polecenia! :) Jedynkę dopiszę do mojej listy ''przeczytaj to Aga :D) :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj moja lista już pęka w szwach hi, hi, hi....

   Usuń
 7. Wszystkie książki aż zachęcają do przeczytania. Wygląda na to, że to dobry wybór na wakacje, kiedy możemy zwolnić i nareszcie usłyszeć siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest idealny czas na takie pozycje książkowe :-)

   Usuń
 8. Bardzo ciekawy wybór, najbardziej trafia do mnie ostatni pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapisuję sobie tę ostatnią "Osłodzić cierpkość myśli" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Do książki Magdaleny Palmowskiej przymierzam się już od jakiegoś czasu. W końcu muszę się za nią zabrać. :) Pozostałych dwóch pozycji nie znałam, ale chętnie to zmienię! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz