Podróżuj z książką!
Nie ma wyjątkowego momentu na podróż,  w zasadzie możesz się udać w nią już za moment, już za chwilę. Potrzebna jest twoja gotowości do wyjazdu, trochę zgromadzonych funduszy i otwartość na wyjątkową przygodę życia! Z każdej nowej wyprawy jesteśmy bogatsi o doświadczenia, spotkania z ludźmi i wspomnienia. Ja uwielbiam mieć poczucie, że znów doświadczam „tego pierwszego razu podróżniczego w nowym zakątku w Polsce lub na świecie”. Pomimo nadciągającej jesieni postanowiłam sobie zaaplikować własny pakiet książkowo-podróżniczy. Adrenaliny, motywacji i podziwu dla wszystkich podróżników, a zarazem autorów książek mi nie brakowało. To była wyjątkowo podróż z fantastycznymi książkami, w którą i Ciebie także pragnę zabrać.Anna Alboth
"Rodzina bez granic w Ameryce Środkowej" 

Wszystkie rodzinki z dziećmi będą zachwycone tą pozycją książkową, tym bardziej że mamy w tej książce zbiór cennych porad na podróżowanie właśnie z nimi. Ania i Thomas oraz ich dwie córeczki Hania i  Mila udali się w niezwykłą podróż, w ciągu której przez kilka miesięcy odwiedzili wyjątkowe miejsca, spotkali na swojej drodze osoby, które ujęły ich swoją życzliwością i troską. Odwiedzili Meksyk, Belize, Gwatemalę i Honduras, odwagi pozazdrościłby im niejeden z nas, gdzie warunki noclegowe zazwyczaj odbiegały od tych z hotelu pięciogwiazdkowego ale będąc tak zgraną i świetnie przygotowaną na każde okoliczności rodziną, żadne problemy nie były im straszne. W treści książki znajdziecie m.in.  porady jak przygotować dziecko do podróży, jakie zabawki oraz książki zabrać dla najmłodszych i jak nie zbankrutować. Dodatkową atrakcją są piękne zdjęcia zrobione przez Thomasa w takcie ich niezwykłej wyprawy!

Agnieszka Maciąg
"Rozmaryn i róże" 


Do tej książki dosłownie przyssałam się niczym pijawka na głodzie i w ciągu jednego dnia ją przeczytałam. Napełniłam mnie magicznymi aromatami i niezapomnianymi wrażeniami. Agnieszka Maciąg od dawna myślała o podróży do Włoch i Francji, tym bardziej, ze jej mapa marzeń obfitowała w przepiękne miejsca, które chciała odwiedzić i tak oto zdecydowała, że to jest ten moment i czas na spełnienie marzeń. Wraz z pięcioletnią córka Helenką i mężem ruszyli przed siebie samochodem z planem i bez planu, bo podróże mimo to, że są często przez nas skrupulatnie zaplanowane mają to do siebie, że rządzą się swoimi prawami. Noclegi w centralnych punktach podróży mieli zaplanowane, natomiast wszystko inne przyjmowali z uważnością i otwartym sercem. Agnieszka nie przypuszczała, że ta podróż będzie także wyjątkowa podrożą w głąb siebie. 

Magdalena Żelazowska
"Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata"


Książka, która ma niesamowita ilość motywacji dla innych podróżników lub przyszłych podróżników, jej mottem powinno być hasło „życie nie ma żadnych ograniczeń, a chcieć to móc”. Poznajemy w niej historie dziesięciu niezwykłych kobiet, które  porzuciły swe dotychczasowe życie i zbudowały je od nowa w obcym kraju, borykając się często z przeszkodami i inną kulturą, a zyskując o wiele więcej niż oczekiwały. Mnie szczególnie urzekła historia Barbary, która mimo wieku 58 lat (!), postanowiła zamieszkać w Egipcie, gdzie nurkuje, medytuje i cieszy się życiem. Jeśli myślicie, że to nie wypada jesteście za starzy za młodzi, zbyt lękliwi to przeczytajcie tą książkę ona doda wam skrzydeł!

Kacper Godycki-Ćwirko
"Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata" 


Kiedy zaczniesz podróżować twoje życie nie będzie już takie samo, zmienią się twoje priorytety, spojrzenie na świat i ludzi, którzy cię otaczają. Kacper Godycki-Ćwirko jest przykładem na to, że wymarzona podróż nie opiera się na ładnym folderze hotelu, ani wygodach, do których jesteśmy na co dzień przyzwyczajeni, jest to niezwykła przygoda smakowana wszystkimi zmysłami i podyktowana naszą niezmąconą intuicją. Przygotuj się na niesamowitą dawkę motywacji, przygody i wrażeń, w pakiecie wraz z pięknymi zdjęciami autora książki. Być może i ty odważysz się sprzedać lodówkę, i wyjedziesz w nieznane.


A jaką Ty przeżyłeś najbardziej szaloną wyprawę swojego życia?


Komentarze

 1. Tytuł ostatniej pozycji jest najbardziej intrygujący, ale uwielbiam takie typ książek więc chętnie po którąś sięgnę w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Żadnej z nich nie czytałam, ale każda mnie kusi! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jesienną aurę Aniu jak znalazł, można podróżować bez wychodzenia z domu :-)

   Usuń
 3. Bardzo wciagajace opisy, na pewno ostatnia pozycja mnie szczególnie zaintygowalaz:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest jedna z tych książek o której nigdy nie zapomnę!

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Gratuluję i zazdroszczę :-) Zachęcam też do zainspirowania się książkowymi podróżami!

   Usuń
 5. W sumie to po naszej kilkumiesięcznej podróży z 8 mies i 3 latka tez możemy pisać książkę ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie książki traktują dla mnie nie tylko o podróżach - ale przede wszystkim o wielkiej odwadze w spełnianiu marzeń :) Uwielbiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest nas więcej i życzmy sobie odwagi w spełnianiu marzeń. Pozdrowienia!

   Usuń
 7. Nie znam tytułów, ale swoją podróż życia mam nadzieję mieć jeszcze przed sobą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Michał jak napiszesz książkę o tej podróży życia to daj mi znać :-) Pozdrowienia!

   Usuń

Prześlij komentarz