Napraw to książkąWspółczesny świat jest na wskroś zwariowany nie naprawiamy, a wolimy zastępować lub co gorsze iść przez życie z dość dużym bagażem smutków, traum lub problemów, które dostatecznie dobrze nie zostały przepracowane przez nas na wcześniejszym życiowym etapie. I tak poobijani przez życie robimy sobie krzywdę oraz najbliższym, fundując wspólną nieprzewidywalną huśtawkę emocjonalną. Dziś właśnie wypada Ogólnopolski Dzień Biblioterapii i chciałabym uczcić to szczególne święto wpisem, który może pomóc niejednemu czytelnikowi oraz wspomóc terapie, która ma diametralne znaczenie w drodze do lepszego życia.


Kobi Yamada "Co robisz z problemem?"
Życie to nie jest pasmo wiecznych szczęśliwości przychodzą problemy, które potrafią przysporzyć wiele zmartwień. Im dłużej są z nami tym bardziej nas zniewalają, a im bardziej nie chcemy o nich myśleć to ze zdwojoną siłą wracają do nas jak bumerang. Ta książka pokazuje nam, że w każdym problemie tkwi szansa na rozwój i odkrycie tego co czeka po drugiej stronie naszych lęków. Polecam dla małych i dużych czytelników!

Ken Robinson, Lou Aronica "Odkryj swój żywioł"

Coraz czyściej książki rozwojowe nie są w stanie mnie zaskoczyć - wyświechtane slogany i słowa, które kiedyś już gdzieś słyszałam są na porządku dziennym. Jednak nie w tym przypadku, książka "Odkryj swój żywioł" jest wspaniałą pozycją i cennym drogowskazem jak znaleźć to co napędza nas do działania, czyli pasję. Przykłady z codziennego życia, a także ćwiczenia ułatwią nam tutaj odkrycie zarówno naszych talentów, jak i zaangażują naszych najbliższych do tego czynu. Książka ta niezwykle mi pomogła w odkryciu umiejętności, która  niczym drogocenny skarb leżała na dnie moich nieodkrytych możliwości. Dlatego jeśli myślisz, że wszystko o sobie wiesz to jesteś w błędzie - Ken Robinson i Lou Aronica z pewnością w trakcie czytania pobudzą twoje uśpione żywioły. Ja mogę tylko zarekomendować tą pozycję jednym słowem - WOW!

Katarzyna Miller "Droga Kasiu, jak żyć lepiej?"

Kasia ma stałe miejsce na moim blogu, jej prostolinijność i bezpretensjonalność to cechy, które szczególnie u niej cenię. Kiedy zobaczyłam zapowiedź jej nowej książki postanowiłam czym prędzej ją zdobyć. Składa się ona z listów, które do autorki napisali jej czytelnicy potrzebujący pokrzepienia, wsparcia, a czasem energii słów "dasz radę". Znajdziemy tu porady dotyczące pracy, związków, relacji z najbliższymi, a także relacją będącą fundamentem naszego życia czyli z samym sobą. Szczególnie utkwiło mi jedno stwierdzenie, że czasem trzeba się wypłakać i wyzłościć, aby otworzyć się na pozytywne odczucia. Na pewno każdy z Was odnajdzie tu kawałek siebie oraz odpowiedź - jak żyć lepiej.

Berne Brown "Dary niedoskonałości"


Czasem wydaje mi się, że składam się z samych wątpliwość, w końcu zodiakalna waga wszystko waży i analizuje. Drogą, aby nie popaść w tym wszystkim w lekką paranoję jest akceptacja, że właśnie ta niedoskonałość jest tym co mnie wyróżnia, a przy uczynić z tego atut. I tak oto zgrabnie i bez przesadnego słowotoku streściłam wam treść książki. Jest ona fantastyczną odpowiedzią na to co współczesny świat od nas żąda - "stań się lepszą wersją siebie", "dąż do doskonałości i perfekcji" oraz wiele innych haseł, które wywołują u nas popłoch. Tutaj możesz się wygodnie rozgościć,  znaleźć ukojenie dla każdej z niedoskonałości i być dumnym z tego kim jesteś. Autorka zachęca nas, abyśmy zadbali o swoje ja i zaakceptowali to, że jesteśmy wystarczająco dobrzy dla siebie oraz świata.

Moi drodzy książki te mogą być wspaniałym początkiem drogi ku sobie, którą jest często wyboista i bardzo wymagająca. Nie poddawajmy się tak szybko, bo z pomocą sprzyjających ludzi oraz okoliczności możemy żyć tak jak sobie zaplanowaliśmy. Pamiętaj maskę tlenową zakładasz najpierw sobie, a potem możesz się troszczyć o drugiego człowieka!


Komentarze

 1. Dzięki za ciekawe zestawienie. Mam kolejne inspiracje do poczytania:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wpis, cieszę się, że tu trafiłam! Właśnie takich pozytywnych książek ostatnio poszukuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasie Miler bardzo lubię słuchać kiedy czasami jest w śniadaniówkach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarza jej się bywać, choć ja się koncentruje się na jej książkach :-)

   Usuń
 4. Bardzo lubię książki self-help. Z tego zestawienia szczególnie zainteresował mnie "Odkryj swój żywioł" :D

  OdpowiedzUsuń
 5. W tych czasach takie książki to zbawienie :) Może się skuszę :) Szczególnie na " Co zrobisz z problemem" :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Droga Kasiu, jak żyć lepiej?" muszę to kupić mojej żonie Kasi:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz