Jamie C. Martin "Introwertyczna mama. Wykorzystaj swoją cichą siłę w rodzicielskiej codzienności "


Macierzyństwo jest jak kolejka górska są momenty, że wszystko idzie w dobrym kierunku, aż tu nagle zupełne nagły zwrot - nieprzespane noce, kolki, gorączka, a tym całym kołowrotku ty zrezygnowana i bezsilna. Zanim ogarniemy nową rzeczywistość musi upłynąć trochę czasu, a i tak lukrowane oraz cukierkowe momenty bardzo często są równoważone przez te, o których chcemy jak najszybciej zapomnieć.  
 
Debiutując jako mama miłym przerywnikiem okazała się książka Jamie C. Martin "Introwertyczna mama", która jest innowacyjna  jak na standardy poradnikowe. Autorka porusza w niej bardzo ważny temat jak wykorzystać introwertyczność w macierzyństwie, aby okazała się sprzyjająca podczas tej najważniejszej roli w życiu. Naszą codzienność tworzy mikro świat, gdzie wykonujemy systematycznie rutynowe czynności. Bardzo często musimy wyjść poza tą strefę, gdzie współdziałamy ze światem innych mam, ich często rozbrykanymi dzieci i innymi okazjonalnymi spotkaniami, które z uwagi na naszą pociechę musimy zaakceptować. Dla tego typu osobowości jest to nie lada wyzwanie obfitujące w bombardujące bodźce oraz nieprzewidywane sytuacje, które potrafią pozbawić sił i energii na długo niejedną mamę. Ważne jest w tym wszystkim zrozumienie najbliższego otoczenia i równowaga. 
 
Książka Jamie C. Martin jest doskonałym drogowskazem dla każdej mamy jak się zatroszczyć o siebie, małżeństwo, rodzinę i przekonać się co tak naprawdę jest ważne. Czerpiąc energię i spokój ze swojego wnętrza możemy doskonalić inne sfery życia, o których autorka wspomina jak życie towarzyskie, edukacja dzieci, świadoma rezygnacja z tego co nam nie służy. Dodatkowo książka jest wzbogacona o przemyślenia na ten temat czterech fantastycznych pisarek: Louisy May Alcott, Jane Austen , Lucy Maud Montgomery oraz Laury Ingalls Wilder. Dzięki nim dowiemy się do czego służyła poduszka nastrojów, jak ważne jest prowadzenie dziennika i dystans do świata, a także czerpanie radości z prostego życia. Jedną małą niedogodnością w tej pozycji wydawniczej jest częste odwoływanie się do religii ale można to zniwelować poprzez wybieranie fragmentów, które przemawiają do naszego serca i duszy.
 
Mam nadzieję, że książka sprawi dużo radości i przyjemności niejednej mojej czytelniczce, która w natłoku obowiązków mamowych, chciałaby aby jej życie zwolniło i dało jej chwilę wytchnienia. Drogie mamy pamiętajcie o najważniejszym - szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, róbcie często to co was uszczęśliwia. Ja poświęciłam kawałek mojego czasu na napisanie tego wpisu i to mnie mega uszczęśliwiło! Dziękuję Wydawnictwu Laurum za wyjątkowy egzemplarz recenzencki. 


Komentarze

  1. Książka brzmi bardzo ciekawie, szczególnie, że sama niedługo zostanę mamą, więc to jak najbardziej coś dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo przyjemna lektura dla wszystkich przyszłych mam! Jej czytanie na pewno sprawi im wielką przyjemność:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz