Urszula Młodnicka i Agnieszka Waligóra "Jesteś ważny, Pinku!"

 


Nie jest nam dane to na całe życie, już od najmłodszych lat czynnie we wzmacnianiu tego biorą udział rodzicie poprzez docenianie, akceptowanie, a także bezwarunkową miłość, którą otaczają dzieci. Domyślacie się o co chodzi? Tak, chodzi o poczucie wartości, które jest ważnym fundamentem w budowaniu naszej tożsamości i relacji z otoczeniem. Z tym tematem ściśle jest związana książka dla najmłodszych Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry "Jesteś ważny, Pinku!", jak tylko ją otrzymałam wiedziałam, że będzie ona wyjątkowa i unikalna na polskim rynku książki.

Ula jest psychologiem i autorką wielu warsztatów oraz zajęć kreatywnych dla dzieci, natomiast Agnieszka jest ilustratorką - ten wspaniały dwuosobowy zespół wspólnie stworzył bohatera książkowego Pinka. Jest on sympatycznym małym stworem zmagającym się z różnymi emocjami, nad którymi nieustannie pracuje, wzmacniając przy tym swoje poczucie wartości. Już na samym początku przekonuje się jaki jest wyjątkowy, docenia też swoje mocne strony, a także dowiaduje się, że nikt nie jest idealny i czasem można się posmucić bez powodu. Jednak wszystko to wymagało pracy zanim zaakceptował siebie takim jakim jest. Czasem najdłuższą drogę, którą odbywamy jest droga do samych siebie i właśnie ta książeczka doskonale to ilustruje. Wzbogacona ćwiczeniami rysunkowym i zadaniami do opisania sprawia, że mały czytelnik od początku bierze czynny udział także w obserwacji swoich emocji i zalet, wad, a także wszystkiego co czyni go wyjątkowym. 

"Jesteś ważny, Pinku!" polecam dla rodziców dzieci od 5-8 lat, jest ona także doskonała dla pedagogów, psychologów dziecięcych, a także biblioterapeutów. Ta książeczka z pewnością będzie niezapomnianą przygodą czytelniczą, a także zaproszenie do dyskusji dziecka na tematy, które są dla niego ważne i potrzebne. Pamiętajcie nie może jej zabraknąć w waszej biblioteczce!

Komentarze

 1. Ciekawa książka zwłaszcza dla osób, które są rodzicami :) Pozdrowienia / Sylwia Adamczuk Fotografia

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już wiele pozytywnych opinii na temat tej książki i chyba w końcu się na nią zdecyduję - zwłaszcza,że mój synek ma czasami problem z dostrzeżeniem własnej wartości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam tą książkę i zastanawiałam się nad nią. Ale jednak, odpusciłam. Dużo za dużo, książek mam.

  OdpowiedzUsuń
 4. OO, oby więcej takich książek dla rodziców!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz