Jeżeli kogoś kochasz daj mu wolność - "Ćwir" Joke van Leeuwen


Zawsze wtedy gdy jestem zmęczona i gdy potrzebuję oddechu sięgam po ciekawe książki dla dzieci – bez żadnych sytuacji na okrętkę, gdzie czarne to czarne, a białe to białe, z uniwersalnymi prawdami i z zabawnym językiem mogę spędzić pełen relaksu czas.

I tak szukając inspiracji sięgnęłam po znakomitą książkę Joke van Leeuwen „Ćwir” Wydawnictwa Dwie Siostry. Pozycja ta została wyróżniona najważniejszymi nagrodami dla niderlandzkiej książki dziecięcej, między innymi Srebrnym Rysikiem i Złota Sową, przetłumaczona na kilkanaście języków i zekranizowana. Uffff ....jednym słowem bestseller – ależ mi się trafiła perełka. Jeszcze jak dodam, że ilustracje są dziełem samej autorki to mam nadzieję, że już całkiem was przekonałam abyście sięgnęli po nią.
Walter jest pasjonatem ptaków, obserwowanie ich jest dla niego lepszym, zajęciem niż oglądanie telewizji, czy podziwiane obrazów. Zawsze przy sobie ma lornetkę i atlas ptaków, dzięki temu może sprawdzić, jak okaz obserwuje w danej chwili. I oto pewnego dnia zauważa pod krzakiem niezwykłe dziecko, które zamiast rąk ma skrzydła. Zanosi ją do domu, gdzie wspólnie z żoną Tiną zaczynają się opiekować ptakodziewczynką nazwaną Ptyś i traktują ją, jak swoje dziecko.


Ich życie zmienia się diametralnie, codzienne wyzwania – pierwsze kroki, słowa Ptysia dały im dużo radości. Zupełnie nieoczekiwanie pewnego dnia znika, a co będzie dalej to ty czytelniku musisz to sam odkryć. Polecam dla małych (7-10 lat) i dla dużych dzieci! 

Komentarze

 1. Już sam tytul sprawia, że chętnie bym po nią sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak życzyć przyjemnego czytania, a książka naprawdę fantastyczna :-) pozdrowienia!

   Usuń
 2. Intrygujący opis :) Czuję, że warto sięgnąć po tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj warto i dzieci, i dorośli będą mieli ucztę czytelniczą :-)

   Usuń

Prześlij komentarz