Znajdź swój Wieki Kanion i spełniaj marzenia!Czy pamiętacie co przeżyliście i zrobiliście pierwszy raz w minionym 2016 roku? Ja tak - przeprowadzka, zwiedzanie Wiednia i Pragi, wyjazd do Opola, poznanie wspaniałych osób na kręgach kobiet, uruchomienie bloga, decupage mojego stołu, odkrycie niesamowitych pokładów kulinarnych zdolności, poznanie przepięknych nowych miejsc tuż za "rogiem", oj i wiele innych wspaniałych pierwszych razów. Wszystkie moje decyzje zanim doczekały ostatecznego finału, były  naszpikowane niepewnością, wahaniem i strachem jak to będzie. Każdy z was pewnie wie, że droga marzeń od planów do realizacji jest długa, a uczucie euforii i szczęścia, jest  nagrodą za pokonanie wszelkich wątpliwości w naszej głowie. Słynny cytat, w którym jest dużo prawdy wypowiedział Woody Allen: „jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość”.

Nowy rok chciałam zacząć od książki, która będzie dla mnie motywująca i energetyczna. Uznałam, że jest to idealny czas na” Spełnij marzenie, marzenie spełni Ciebie. 12 lekcji od Wielkiego Kanionu” Moniki Górskiej – książka, która powstała w 40 dni. Jestem wdzięczna losowi za tak wspaniały czytelniczy początek roku. Monika postanawia spełnić swoje największe życiowe marzenie i wyruszyć na spotkanie z Wielkim Kanionem, kiedyś miała te marzenie prawie na wyciągnięcie ręki, a teraz aby je mogła spełnić wymaga to od niej sporo odwagi i pokonania „gremlinów” w głowie. W takcie podróży spotkała wiele motywujących osób, które były dla niej sporą dawką inspiracji. Oto na przykład współpasażer lotu podzielił się z naszą autorką marzeniem, że chce polecieć samolotem skonstruowanym przez niego i jest o krok od spełnienia swojego marzenia, wymienili się numerami telefonu. I oto następnego dnia Monika dostaje smsa od niego „Mój pierwszy lot był przepiękny”. Cudowne uczucie - prawda? Widzimy tyle pozytywnej energii w słowach i aż sami chcemy doświadczyć takich emocji.

Po wielu perypetiach, nerwach i cudownych zrządzeniach losu Monika dociera do wymarzonego miejsca, bez ciepłych ubrań i z ograniczoną gotówką. Jej przygoda się dopiero zaczyna, dostanie lekcje, która będą dla niej wskazówkami na dalszą drogę. Dla mnie szczególnym fragmentem jest opis podróży Moniki i jej syna do Nowej Zelandii, ponieważ jest to moje niespełnione marzenie. I przyznam się czytając ta książkę myślałam właśnie o Krainie Hobbitów, a tu nagle „hokus pokus” Monika odkrywa przed mną, że wcale nie jest to takie trudne, aby tam dotrzeć,  pieniądze nie są przeszkodą, a jeżeli już takową mają być to tylko to jest taki sprawdzian czy na pewno  mocno tego pragniemy. Pamiętaj – „Idź za sercem, nie za rozsądkiem i podpowiedziami innych. Oni Ci dobrze życzą, ale nie siedzą w tobie i nie wiedzą czego najbardziej potrzebujesz” (Monika Górska).Poniżej wywiad z Moniką w Radiu Merkury - zobaczcie koniecznie!

 

Dziękuje bardzo Fabryce Opowieści, a w szczególności Monice Górskiej za udostępnienie mi ebooka. Wszystkich czytających zachęcam do przeczytania książki ” Spełnij marzenie, marzenie spełni Ciebie. 12 lekcji od Wielkiego Kanionu”, jeżeli zdecydujecie się na ebooka, dostaniecie dodatkowe inspirujące prezenty. Obie wersje zarówno elektroniczną, jak i papierową możecie nabyć na stronie http://monikagorska.com/moje-ksiazki/. 

Komentarze

 1. Baedzo fajny blog. Chętnie tutaj zostanę na dłużej.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie, jeśli będziesz miała ochotę i czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Agnieszko za miłe słowa i zaproszenie :-) pozdrowienia!

   Usuń

Prześlij komentarz