Pozycje na Walentynki

Temat, który chce poruszyć to niewyczerpane źródło inspiracji dla autorów książek – domyślacie się o czym mowa? Chodzi o seks, który w dzisiejszych czasach jest towarem jakby luksusowym, coraz mniej mamy na niego czasu, a gdy już nadarzy się okazja to krąży legenda, że kobiety zazwyczaj mają ból głowy, a mężczyźni są totalnie zmęczeni. A gdyby tak spotkać się wspólnie w sypialni i podzielić się istotnymi fragmentami książek, które pomogą nam odkryć na nowo przyjemność płynąca z bliskości i intymności. Panie i panowie przed państwem pozycje na Walentynki!


Katarzyna Miller w rozmowach z Beata Pawłowicz

"Seksownik, czyli mądrze i pikantnie"

Czy można mądrze, a przy tym bezpruderyjnie rozmawiać o seksie? Oczywiście! Przykładem tego jest rozmowa dwóch kobiet Kasi Miller psycholożki i Beaty Pawłowicz dziennikarki. Panie poruszyły potrzebne i ważne tematy sfery życia seksualnego, przy okazji „plotkując na temat mężczyzn i obalając niektóre mity dotyczące seksu”. Wiodącym motywem jest przyjemność, która nierozłącznie się wiąże z seksem, a jej droga do nas ma często pod górkę. Czasem nas zaskakuje, innym razem musimy nad nią popracować podczas psychoterapii, ale przede wszystkim zacząć od pokochania siebie. „Seksownik, czyli mądrze i pikantnie” to skarbnica wiedzy nie tylko z alkowy sypialnianej, ale także źródło wiedzy psychologicznej tj.: czym się kierujemy wybierając konkretnych mężczyzn, jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy dotyczące współżycia i inicjacji seksualnej, oraz czy zwykłe życie jest lepsze od tego z krótkotrwałymi fajerwerkami. Autorka w tym całym zamieszaniu wokół seksu podkreśla, że jest ona jedną z dróg do wspólnej bliskości.

Hanna Rydlewska, Marta Niedźwiecka

„Slow sex”

Żyjemy w świecie, gdzie szybkość i czas ma znaczenie, a być na niedoczasie to wręcz współczesna moda. Antidotum na to okazał się nurt „slow”, w toku którego wyodrębniły się dziedziny, które z powodzeniem go zaadaptowały także seksuologia. Książka „Solw Sex” jest pierwszą typu pozycją na rynku polskim autorstwa dwóch pań Marty Niedźwieckiej sex coach i Hanny Rydlewskiej dziennikarki zadającej wnikliwe pytania pani ekspert. Czas, nasze ciało, emocje i relacje są bardzo istotne w korelacji z sexem. W szczególności powinniśmy tutaj skupić uwagę na naszym ciele, któremu wciąż poświęcamy mało troski. W tym przypadku nasz oddech, strefy erogenne, uważność oraz codzienne rytuały maja tutaj nieodzowne znaczenie. Wielkim atutem tej książki są ćwiczenia, które są uzupełnieniem każdego rozdziału wykonywane z zaleceniem solo lub w parze z pewnością wzbogacą nasze życie seksualne.    Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski

„Sztuka obsługi penisa”

Ta pozycja wydawnicza wzbudza wiele kontrowersji zarówno u pań jak i panów! Z moich osobistych obserwacji wynika, że książka która z założenia przeznaczona jest w szczególności dla mężczyzn ma duże wzięcie u kobiet, które z czystej ciekawości mają niepohamowaną chęć jej przeczytania. Natomiast mężczyźni, którzy powinni być bardzo zainteresowani tym tematem reagują alergicznie na tą książkę - jedni twierdzą, że już wszystko wiedzą, inni natomiast, że o męskim przyrodzeniu nie czytają. Ja uważam, że powinien ją przeczytać każdy, napisana w formie wywiadu jak pozostałe dwie wcześniejsze pozycje czyni ją bardzo przystępną dla czytelnika. Znany seksuolog Andrzej Gryżewski w rozmowie z Przemysławem Pilarskim, dzieli się problemami z jakimi borykają się mężczyźni na temat seksu, swojej cielesności i kłopotów zdrowotnych z tego wynikających. Tutaj nie ma tematów tabu dowiesz się o tym czy rozmiar ma znaczenie, jak podnieść temperaturę w sypialni, dlaczego mężczyźni zdradzają, o męskim punkcie G i wiele, wiele innych waznych zagadnień. Ostatni rozdział polecam przeczytać wspólnie lub sobie nawzajem, bo z pewnością niektórym drgnie powieka, inni zaczną się niekontrolowanie śmiać, a co niektórzy będą przecierać oczy ze zdziwienia. Pewnie każdy z Was chce wiedzieć na jaki temat jest ten rozdział? A nie napiszę, bo o tym musicie się przekonać sami!


Kochani życzę Wam, aby Walentynki trwały dla Was cały rok kochajcie się i bądźcie dla siebie czuli!

Komentarze

 1. Ciekawe książki polecasz. O sztuce obsługi penisa czytałam dużo, ale nie zdecydowałam się po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiałam się kiedyś nad ostatnią opcją, ale jak zapytałam się chłopaka czy mam sięgnąć to odpowiedział mi: "A co, nie radzisz sobie?" xD
  I pomysł upadł - a nawet nie wiedziałam, że to książka bardziej dla mężczyzn, bo po tytule założyłam, że skierowana jest do kobiet :)
  Ale i tak mnie zaciekawiłaś i chyba sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ból głowy przechodzi, jak krew zacznie krążyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy któraś z tych książek bierze pod uwagę w ogóle, że nie wszyscy są hetero?

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki idealne na tę okazję :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz