Pozycje na Walentynki

Temat, który chce poruszyć to niewyczerpane źródło inspiracji dla autorów książek – domyślacie się o czym mowa? Chodzi o seks, który w dzisiejszych czasach jest towarem jakby luksusowym, coraz mniej mamy na niego czasu, a gdy już nadarzy się okazja to krąży legenda, że kobiety zazwyczaj mają ból głowy, a mężczyźni są totalnie zmęczeni. A gdyby tak spotkać się wspólnie w sypialni i podzielić się istotnymi fragmentami książek, które pomogą nam odkryć na nowo przyjemność płynąca z bliskości i intymności. Panie i panowie przed państwem pozycje na Walentynki!


Katarzyna Miller w rozmowach z Beata Pawłowicz

"Seksownik, czyli mądrze i pikantnie"

Czy można mądrze, a przy tym bezpruderyjnie rozmawiać o seksie? Oczywiście! Przykładem tego jest rozmowa dwóch kobiet Kasi Miller psycholożki i Beaty Pawłowicz dziennikarki. Panie poruszyły potrzebne i ważne tematy sfery życia seksualnego, przy okazji „plotkując na temat mężczyzn i obalając niektóre mity dotyczące seksu”. Wiodącym motywem jest przyjemność, która nierozłącznie się wiąże z seksem, a jej droga do nas ma często pod górkę. Czasem nas zaskakuje, innym razem musimy nad nią popracować podczas psychoterapii, ale przede wszystkim zacząć od pokochania siebie. „Seksownik, czyli mądrze i pikantnie” to skarbnica wiedzy nie tylko z alkowy sypialnianej, ale także źródło wiedzy psychologicznej tj.: czym się kierujemy wybierając konkretnych mężczyzn, jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy dotyczące współżycia i inicjacji seksualnej, oraz czy zwykłe życie jest lepsze od tego z krótkotrwałymi fajerwerkami. Autorka w tym całym zamieszaniu wokół seksu podkreśla, że jest ona jedną z dróg do wspólnej bliskości.

Hanna Rydlewska, Marta Niedźwiecka

„Slow sex”

Żyjemy w świecie, gdzie szybkość i czas ma znaczenie, a być na niedoczasie to wręcz współczesna moda. Antidotum na to okazał się nurt „slow”, w toku którego wyodrębniły się dziedziny, które z powodzeniem go zaadaptowały także seksuologia. Książka „Solw Sex” jest pierwszą typu pozycją na rynku polskim autorstwa dwóch pań Marty Niedźwieckiej sex coach i Hanny Rydlewskiej dziennikarki zadającej wnikliwe pytania pani ekspert. Czas, nasze ciało, emocje i relacje są bardzo istotne w korelacji z sexem. W szczególności powinniśmy tutaj skupić uwagę na naszym ciele, któremu wciąż poświęcamy mało troski. W tym przypadku nasz oddech, strefy erogenne, uważność oraz codzienne rytuały maja tutaj nieodzowne znaczenie. Wielkim atutem tej książki są ćwiczenia, które są uzupełnieniem każdego rozdziału wykonywane z zaleceniem solo lub w parze z pewnością wzbogacą nasze życie seksualne.    Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski

„Sztuka obsługi penisa”

Ta pozycja wydawnicza wzbudza wiele kontrowersji zarówno u pań jak i panów! Z moich osobistych obserwacji wynika, że książka która z założenia przeznaczona jest w szczególności dla mężczyzn ma duże wzięcie u kobiet, które z czystej ciekawości mają niepohamowaną chęć jej przeczytania. Natomiast mężczyźni, którzy powinni być bardzo zainteresowani tym tematem reagują alergicznie na tą książkę - jedni twierdzą, że już wszystko wiedzą, inni natomiast, że o męskim przyrodzeniu nie czytają. Ja uważam, że powinien ją przeczytać każdy, napisana w formie wywiadu jak pozostałe dwie wcześniejsze pozycje czyni ją bardzo przystępną dla czytelnika. Znany seksuolog Andrzej Gryżewski w rozmowie z Przemysławem Pilarskim, dzieli się problemami z jakimi borykają się mężczyźni na temat seksu, swojej cielesności i kłopotów zdrowotnych z tego wynikających. Tutaj nie ma tematów tabu dowiesz się o tym czy rozmiar ma znaczenie, jak podnieść temperaturę w sypialni, dlaczego mężczyźni zdradzają, o męskim punkcie G i wiele, wiele innych waznych zagadnień. Ostatni rozdział polecam przeczytać wspólnie lub sobie nawzajem, bo z pewnością niektórym drgnie powieka, inni zaczną się niekontrolowanie śmiać, a co niektórzy będą przecierać oczy ze zdziwienia. Pewnie każdy z Was chce wiedzieć na jaki temat jest ten rozdział? A nie napiszę, bo o tym musicie się przekonać sami!


Kochani życzę Wam, aby Walentynki trwały dla Was cały rok kochajcie się i bądźcie dla siebie czuli!

Komentarze

 1. Ciekawe książki polecasz. O sztuce obsługi penisa czytałam dużo, ale nie zdecydowałam się po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ola i błąd, bo to bardzo wartościowa książka. Zachęcam abyś przeczytała!

   Usuń
 2. Zastanawiałam się kiedyś nad ostatnią opcją, ale jak zapytałam się chłopaka czy mam sięgnąć to odpowiedział mi: "A co, nie radzisz sobie?" xD
  I pomysł upadł - a nawet nie wiedziałam, że to książka bardziej dla mężczyzn, bo po tytule założyłam, że skierowana jest do kobiet :)
  Ale i tak mnie zaciekawiłaś i chyba sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie i dawkuj swojemu mężczyźnie odpowiednie fragmenty może i z czasem sam będzie chciał ją zgłębić :-)

   Usuń
 3. Ból głowy przechodzi, jak krew zacznie krążyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy któraś z tych książek bierze pod uwagę w ogóle, że nie wszyscy są hetero?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę , że po każdą nie tylko hetero mogą sięgnąć :-)

   Usuń
 5. Książki idealne na tę okazję :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz