4 inspirujące książki biznesoweWłasny biznes jest marzeniem niejednego z nas, nęci nas wolnością, niezależnością i poczuciem spełnienia zawodowego. Prócz jasnych stron nie ominą nas przeszkody i trudności, które są zmorą niejednego przedsiębiorcy, natomiast utrzymanie i czerpanie zysków jest wypracowanym wieloletnim sukcesem firmy. Obserwując zmagania różnych działalności w czasie koronawirusa, uważam, że czasem jest to lawirowanie na krawędzi. Często małe firmy poddają się, natomiast duże przenoszą swoją działalność do świata on-line i z powodzeniem nadal działają. Zdając sobie sprawę jak ważny jest to temat dla większości z nas postanowiłam zrobić przegląd literatury, która może się okazać źródłem inspiracji w tych trudnych czasach.
  
Oto trzymamy książkę, która jest warta miliony! Charyzmatyczny mówca Brian Tracy dzieli się z czytelnikami sekretem nawyków, które zapewnią nam sukces. Według niego jesteśmy odpowiedzialni za całe nasze życie, które zdeterminowane jest przez nasze wybory, cechy charakteru i to o czym na co dzień myślimy, a systematyczna praca nad nimi zapewni nam szczęśliwe życie. Poznajemy tu kluczowe nawyki dotyczące celów, finansów, sprzedaży, wydajności i wiele innych, o których musisz przeczytać. Jest to wspaniałe kompendium wiedzy życiowej i biznesowej, która z biegiem lat będzie wprost proporcjonalnie procentować do naszego zaangażowania. Każdy rozdział kończy się pytaniami, które zmobilizują nas do działania. Ja z pewnością przeczytam tą książkę jeszcze wiele razy, bo nawyki warte miliony kształtuje się całe życie 
Człowiek w ciągu swojego życia zakłada przeróżne maski. Podtrzymują one wizerunek, do którego przywykli ludzi z naszego otoczenia. Wynika z tego szereg zależności, które nie pozwalają nam pokazać swojego prawdziwego "ja", bo wówczas tracimy swoją wiarygodność i tożsamość często  budowaną całe lata. Wobec tego autentyczność jest niezwykle pożądana, bowiem przyciąga i buduje naszą markę osobistą. Anna Piwowarska wzięła na warsztat właśnie ten temat i prowadzi czytelnika przez kolejne stopnie autentycznego wtajemniczenia. Znajdziemy tu szereg wartościowych treści na temat idealnego klienta, konkurencji, która może się okazać budująca, promocji i wielu innych zagadnień. Mnie szczególnie zainteresował temat autentycznego pisania, bez którego nie istniał by blog Happy Books. Szereg ćwiczeń kończących każdy rozdział porządkuje wiedzę na dany temat. Dodatkowym bonusem jest 40 inspirujących ćwiczeń na końcu, które przy użyciu różnorodnych technik mogą nas zainspirować do nowych pomysłów.


Wystąpienie na konferencji TED jest marzeniem wielu z nas, a dodatkowo jak rozpalimy serca i umysły naszych słuchaczy możemy mówić o wykorzystanym potencjale chwili. Autor przeanalizował najlepsze wykłady i podzielił się swoimi spostrzeżeniami na wygłoszenie mowy życia. Tutaj nie ma przypadku poprzez strój, nasze gesty, mowę ciała, dobór słów możemy wywrzeć niezapomniane wrażanie albo pozostać zupełnie zignorowanym na tle innych osób. Książka jest wspaniałym przewodnikiem po meandrach wystąpień publicznych. Z powodzeniem mogą ją wykorzystać czytelnicy, którzy chcą zainspirować lub swoich zaangażować klientów w idee, w które wierzą. 
Nauka od najlepszych zawsze procentuje, tak właśnie jest w przypadku Petera Thiel. Założyciel PayPal w książce "Zero to one" proponuje nam innowacyjne rozwiązania dla firm oparte na kreatywnych pomysłach. Tutaj znajdują się przykłady firm międzynarodowych z ugruntowaną pozycją na rynku wraz z ich strategią działania m.in.: PayPal, Facebook, Amazon, Google. Powodzenie na rynku przedsiębiorstwa jest dobrze przygotowanym planem, który opiera się na doborze pracowników, podziale obowiązków, silnej marce, odpowiednim inwestowaniu i dystrybucji. Każdy z tych etapów jest szczegółowo omówiony wraz przykładami. Szczególnie podkreślone jest to, że  wszyscy pracownicy firmy są sprzedawcami poprzez działania bezpośrednie i marketing szeptany reprezentują oni interes zakładu pracy.

Książki biznesowe cieszą się niesłabnącym powodzeniem na rynku księgarskim, te przytoczone w tym wpisie są tylko kroplą w morzu. Warto po nie selektywnie sięgać i wzbogacać swoją wiedzę oraz wdrażać ją w życie. Ja po tej przygodnie czytelniczej jestem pozytywnie zmotywowana z głową pełną pomysłów. A może ty mi polecisz jeszcze inne książki biznesowe?

Komentarze

Prześlij komentarz