3 książki, które pomogą ci zarabiać więcej pieniędzy!


 


Pieniądze są przedmiotem pożądania, wyścigu szczurów, zapewniają dostanie życie ale są też źródłem nieporozumień, wojen i zazdrości. Jednym pomagają, a innych unieszczęśliwiają i to właśnie od naszego  stosunku do nich zależy jak nam się będzie układać sfera finansowa. Wiedząc jak ważny jest to temat szczególnie teraz w dobie kryzysu gospodarczego, postanowiłam przybliżyć trzy najlepsze moim zdaniem książki, które pomogą ci zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Zapewniam, że będzie bardzo ale to bardzo inspirująco, a jeśli w trakcie czytania recenzji poczujesz, że musisz dane pozycje jak najszybciej kupić wiedz, że to jest skutek uboczny tego wpisu! 

 Mała książka, a daje pozytywnego kopa do działania, chciałoby się rzeczy Brian Tracy jak zwykle w formie! Kochani jest minimalistyczna pozycja, bo jak na poważny temat finansowy ma tylko 120 stron ale jak ważnych dla każdego z nas. Autor jako początkujący mówca motywacyjny dostał zlecenie od jednej z firm, żeby wygłosił mowę o sekretach milionerów. Przygotowanie do niej zajęło mu dwa miesiące. Oczywiście po realizowaniu zlecenia jego wykład odniósł tak ogromny sukces, że inne firmy chciały, aby u nich także ją wygłosił. Zainspirowany i zmotywowany po latach postanowił napisać książkę na temat, uzyskując sam status milionera. I teraz przechodzimy do najważniejszego treść jest absolutnie bardzo motywująca! Znajdziemy tu same konkrety, które autor sam na sobie sprawdził lub informacje na ten temat uzyskał od innych ludzi sukcesu. Poznamy nawyki i sposób myślenia milionerów, oraz wiele innych inspirujących treści, o których mogłabym tutaj wam napisać ale właśnie tego nie zrobię! Pewnie myślisz, a dlaczego nie? Bo ty sam musisz je odkryć i koniecznie krok po kroku zastosować w życiu. 

 

W przypadku tej książki zadziała się magia, bo zupełnie przypadkiem na nią trafiłam w sieci i w wyjątkowy sposób do mnie dotarła. Tu potwierdza się reguła o mocy naszych myśli, także w kreowaniu naszych finansów jak podkreśla Jen Sincero. Czytając "Finansowego kozaka.." możesz mieć wrażenie, że niby wszystko wiesz ale i właśnie te "ale" nie pozwala ci ją odłożyć. Dla mnie autorka jest jak osobista trenerka, która dopinguje i nie godzi się żebyś utknął na finansowej mieliźnie. Sama podkreśla, że była biedna jak mysz kościelna, a pieniądze przyszły do niej w najbardziej zaskakującym momencie. Należy pamiętać tyko, że okazje na bycie bogatym często są na wyciągniecie ręki. Wszystko co nam potrzeba to odwaga w podjęciu decyzji, aby nasza sytuacja diametralnie się zmieniała. Jeśli ty masz wyjątkowo dużo determinacji i odwagi to koniecznie musisz tą książkę przeczytać!

 

Kolejna książka to absolutnie torpeda!!! Fryderyka Karzełka poznałam dzięki mojej znajomej, która przyszła z dziećmi do biblioteki i opowiedziała mi właśnie o nim oraz jego klubie 555 (codziennie rano o godzinie 5.55 w transmisji FB na żywo Fryderyk spotyka się ze swoimi czytelnikami i ma motywujący wykład). Kiedy się wgłębiłam w temat, trafiłam na jego książkę i bez zbędnych ceregieli ją kupiłam. I tak oto moja motywacja opadła, książka przeleżała prawie dwa lata na półce (mam poprzednie wydanie "Pieniądze są sexy"), aż do teraz! Jak to mówią nauczyciel przychodzi do ucznia, kiedy jest na to gotowy. Planując ten wpis przypomniałam sobie o tej książce i czytając ją mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że jest to absolutny poradnikowy majstersztyk. Autor ceniony coach i finansista, na przykładzie swojego życia pokazuje nam od strony praktycznej jak doszedł do finansowej zamożności. Przekonuje, że nie powinniśmy się godzić na przeciętność i względną stabilizację, a codziennie małymi krokami zmierzać w kierunku takich zarobków jakie chcemy osiągnąć. Tym samym zadbamy też o naszą przyszłość oraz nasze zasoby finansowe na emeryturze. Wszystko to przełoży się na nasze poczucie wolności oraz szczęścia w życiu. Ja gwarantuje, że po przeczytaniu tej książki wasz poziom endorfin szczęścia znacząco wzrośnie, a zdobyta wiedza z pewnością będzie procentować w kolejnych latach.

Te trzy książki mogą Wam namieszać tak bardzo w głowie, że jak tylko na poważnie potraktujecie rady "mentorów" książkowych macie szanse na zmianę swojego życia. Trzymam za Was wszystkich kciuki, aby wasze marzenia związane z pieniędzmi krok po kroku się spełniały. Jeśli po przeczytaniu jednej z pozycji lub wszystkich twoje życie się zmieniło to koniecznie musisz mi o tym napisać w komentarzu. W podziękowaniu za wpis możesz mi także postawić wirtualną kawę na stornie Buy Coffee, która wspiera internetowych twórców! Pamiętaj życie jest zbyt krótkie, aby marnować szanse które ma ono dla nas w zanadrzu :-)Komentarze

  1. No niestety pieniądze są potrzebne i warto bliżej się zapoznać z nimi :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawe propozycje. Ciesze się, że opisałas, gdyż szukam takich własnie pozycji ksiązkowych i bardzo pomogłas mi w wyborze:) Patrycja

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciężko żyć bez pieniędzy, to fakt :) Ciekawe inspiracje, dziękuję!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz