Książki na jesień pełną wrażeń!

 


 

Jesień to moja ulubiona pora roku! W tym czasie mam urodziny, więcej czasu na czytanie książek, podziwianie deszczu spadających liści, a także mogę do woli delektować się rozgrzewającą korzenną herbatą. Wiedząc, że w gronie książkolubów są także koneserzy jesiennych klimatów postanowiłam zaproponować kilka nowości książkowych, które umilą Wam te wyjątkowe momenty zatrzymania i czytania. Jeśli jesteście jesteście otuleni cieplutkim kocykiem, parująca herbata jest tuż obok to uznaję, że jesteście odpowiednio przygotowani na kilka fantastycznych polecajek. 

 

Oto najcieplejsza książka tej jesieni "Warkocz spleciony z kwiatów" Agnieszki Krawczyk! To była niesamowita i wielka przyjemność czytelnicza, która obudziła we mnie tęsknotę za wakacyjnym, ciepłym słońcem, obezwładniającym zapachem ziół i górami, które kocham wielką miłością. Po przeczytaniu tej książki jest we mnie tyle emocji, że kotłują się we mnie jak mikstura książkowej znachorki Zazuliny. Jest to opowieść o poszukiwaniu siebie, magii gór, a przede wszystkim o tym jak nieprzewidywalne jest życie i cokolwiek się stanie ono jest zawsze po twojej stronie . Główna bohaterka Zośka Wichocka postanawia za radą koleżanki powrócić do równowagi po wypadku samochodowym w jej domu w górach. Poznaje tam wyjątkowych ludzi, którzy pokazują jej, że świat jest dobry trzeba tylko to dostrzec i być otwartą na to co nam chce przekazać. Szczególną rolę w odkrywaniu siebie będzie miała znachorka Zazulina, która oczarowała mnie swoją osobą. Jeśli szukasz książki, która totalnie cię pochłonie, wciągnie w swoje wyjątkowe stronice to nie szukaj już znalazłeś! 

 

 

Jest to książka, w której zakochałam się od pierwszego dotknięcia! Czemu dotknięcia? Ponieważ książki Agnieszki Maciąg są tak niesamowicie energetyczne, że nie sposób przejść obok nich obojętnie i nie poczuć pozytywnej aury słów. Tutaj od miłości wszystko się zaczyna, także dom który tworzymy i który jest naszym centrum świata. Książka "Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku" jest tego właśnie pięknym przykładem. Agnieszka dzieli się z nami nie tylko przepisami kulinarnymi na cztery pory roku zarówno dla wegetarian i wegan ale także swoją receptą na harmonię i szczęście w naszym domowym zaciszu. To kolejna fantastyczna książka autorki, która koi i jednocześnie pobudza wszystkie zmysły oraz rozgrzeje serducho każdego zmarzlucha. 

 


Haftem już jakiś czas temu się zainteresowałam i dalej mi ten temat chodził po głowie aż do pewnego dnia, kiedy zobaczyłam "Coś pięknego" Kai Muszak i moim zachwytom nie było końca. Jest to praktyczny przewodnik po nauce haftowania znajdziemy tu różne rodzaje ściegów, odpowiedzi na nurtujące nas pytania ale przede wszystkim uruchomi on naszą kreatywność. Ta pozycja wypełniła niszę na rynku, bo dawno nikt nie wydał tego rodzaju poradnika. Ja już mam upatrzony wzór, tamborek kupiony i mega radość z relaksu, który na mnie czeka. Kochani polecam na prezent dla siebie lub bliskiej osoby, bo ta książka to COŚ PIĘKNEGO!

 


 Jak się dziś czujesz? Może dominującym uczuciem w tobie jest strach, lek, niepewność lub wręcz przeciwnie czujesz się absolutnie szczęśliwa. Cokolwiek czujesz wiedz, że jesteś kompletna! Tą problematykę porusza Sylwia Kocoń w książce "Kobieta kompletna. Przestań szukać szczęścia bądź szczęśliwa" i to nie jest łatwa książka. W trakcie czytania możemy się buntować, odczuwać opór przed zmianą w sobie ale ostateczny efekt to piękny motyl, który jest w nas od dawna. Jedyne co potrzebujemy do tej metamorfozy to nasza gotowość do wyruszenia w podróż, aby spotkać samą siebie. Obok "Czułej Przewodniczki" jest ona dla mnie poradnikowym odkryciem tego roku. Dzięki tej książce otworzysz się na to co czujesz i zaakceptujesz to co budzi w tobie opór, a przede wszystkim będziesz się czuć teraz i tu dobrze ze samą sobą. Sylwia tak mnie poruszyła swoimi słowami, że nie mogłam sobie odmówić innej książki jej autorstwa "Bogaty Budda. Bierz z życia to co najlepsze" - recenzja jej niebawem!

 


 Według psychologów powinniśmy poświęcić 100% naszej uwagi co najmniej 30 minut dziennie dla każdego dziecka z osobna. Wydaje się to stosunkowo mało ale gdybyśmy spojrzeli na to trzeźwym okiem to w codziennej bieganinie ten czas się kurczy zastraszającym tempie. Natomiast gdy jeszcze serwujemy pakiet zajęć dodatkowych (jestem ich przeciwniczką) to zgrozo nasze dziecko ma nas od święta tylko dla siebie. "Rodzinny mindfulness" jest takim plasterkiem na duszę dziecka i rodzica, dowiemy się jak dzięki praktyce uważność życie rodzinne zyskuje o wiele lepszą jakość. Wstępem dla każdego etapu rozwoju jest ich opis i najważniejsze skoki rozwojowe, później przechodzimy do konkretów czyli nawyki, których zastosowanie pomoże nam w naszej zwykłej i niezwykłej codzienności. TA KSIĄŻKA POWINNA BYĆ OBOWIĄZKOWA DLA KAŻDEGO RODZICA. Przejdę teraz bez zbędnych ceregieli jeśli masz dziecko 0-5 lat musisz koniecznie ją przeczytać.

Mam nadzieję, że zaspokoiłam wysublimowaną potrzebę czytelniczą każdego z Was. Wrażenia, które dostarczą Wam polecane książki mogą być z wami na długo, a niektóre z nich mogą obudzić w Was pasję lub totalnie zmienić życie. Zachęcam Was, aby w komentarzu podzielić się swoimi rekomendacjami na wasze okrycia książkowe tej jesieni!

 

Komentarze

 1. ja jednak gustuję w polskich kryminałach ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka książki Agnieszki Maciąg tak apetycznie wygląda! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mocno nie moja tematyka, ale jak ciebie ucieszyły to super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czuję, że "Coś pięknego" to książka dla mnie. Muszę poznać ją bliżej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz