Głaski - wszechświat Cię wspiera!

 


Ten wpis chodził ze mną krok w krok i w końcu nadszedł okres Bożego Narodzenia, który pomimo, że jest radosnym czasem nie zawsze idzie z aurą pogodową w naszym wnętrzu. Zmęczeni i rozdrażnieni szukamy wsparcia w naszym codziennym zwykłym życiu. Pojawia się ono w różnej formie także sentencji które krzyczą, poruszają i nie dają o sobie zapomnieć. Właśnie dziś przychodzę ze słowami "wszechświat Cię wspiera"! Nawet jak w tym momencie tego nie czujesz, to gwarantuje ci z perspektywy czasu będziesz mu wdzięczny za wszystkie doświadczenia, które cię spotkały. Dziś pogłaszczę cię po głowie, poruszę i zostawię Cię z słowami osób, które na pewno zmienią twój Wszechświat. Oto głaski, czyli cytaty które dla mnie stały się na tyle ważne, że postanawiam się z tobą nimi podzielić... 

 "Najciężej jest ruszyć. Nie dojść, ale ruszyć. Dać ten pierwszy krok. Bo ten pierwszy krok nie jest krokiem nóg, lecz serca. To serce najpierw rusza, a dopiero nogi za nim zaczynają iść. A na to nie tylko trzeba siły, ale i przeznaczenia, żeby przemóc serce i powiedzieć, to ruszam."

Wiesław Myśliwski, "Widnokrąg" 

"Mówisz, że kochasz deszcz, a rozkładasz parasolkę, gdy zaczyna padać. Mówisz, że kochasz słońce, a chowasz się w cieniu, gdy zaczyna świecić. Mówisz, że kochasz wiatr, a zamykasz okno, gdy zaczyna wiać. Właśnie dlatego boję się, kiedy mówisz, że mnie kochasz.''  

William Shakespeare

"Czasami, gdy się tego najmniej spodziewamy, mały krzyż okazuje się cudowną koroną, pozornie nieważne wydarzenie decyduje o całym naszym życiu, a nieznajomy staje się przyjacielem."

Louisa May Alcott

 "Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w niewłaściwej historii, odejdź."

 Mo Willems

"Nikt nie jest za stary na marzenia, tak jak marzenia nigdy się nie starzeją."

 Lucy Maud Montgomery "Ania z Szumiących Topoli"

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj".

Mark Twain  

"Czasem mam wrażenie, że jeśli się tylko obserwuje rzeczy, siedzi się spokojnie i pozwala światu wokół nas po prostu istnieć, to wtedy na krótką chwilę czas zastyga i świat zatrzymuje się w ruchu. Tylko na krótką chwilę. I jeśli komuś uda się żyć w takiej chwili, będzie żył wiecznie."

 Lauren Oliver "Delirium"

"A więc myślę, że boisz się być szczęśliwa. Z jakiegoś powodu uważasz, że Twoje życie powinno być szare, nieciekawe i trudne. Myślę, że specjalnie przyjmujesz pozę wiecznie niespełnionej, nieszczęśliwej ofiary losu - tak jest łatwiej, nie? Lubujesz się w swoich porażkach i nieszczęściach , bo możesz je z łatwością obrócić w żart..."

David Nicholls "Jeden dzień"

"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy. Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz. "

Joan Baez


"Nie czekaj, aż wszystko dobrze się ułoży. Życie nigdy nie będzie doskonałe. Zawsze będą istniały wyzwania, przeszkody i mniej niż idealne warunki. A więc co? Zacznij teraz. Z każdym wykonanym krokiem będziesz rosnąć w siłę, będziesz rozwijać swoje zdolności, wzmacniać pewność siebie i będziesz odnosić coraz większe sukcesy".
 
Mark Victor Hansen
 
 "Opór jest podstępny powie Ci wszystko, by powstrzymać Cię od wykonywania Twojej pracy. Okłamie Cię, oszuka, zafałszuje; uwiedzie Cię, będzie się nad Tobą znęcać albo Ci schlebiać. Potrafi przywdziewać różne maski. Przyjmie dowolną formę. Będzie negocjować z Tobą jak prawnik albo jak bandyta wyceluje  broń w Twoją twarz. Opór nie ma sumienia. Da ci w zastaw wszystko, by tylko ubić interes, a następnie wystawi cię do wiatru, gdy tylko się odwrócisz".

Steven Pressfield 


„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”

Jan Twardowski

"Nigdy nie wątp, że tysiące niewidzialnych rąk zawsze ci pomaga.
Miłość jest wszędzie, nawet jeśli jej nie widzisz.
Najczulsza opieka nadejdzie wtedy, gdy najmniej się tego spodziewasz i od kogoś, kogo imienia możesz nigdy nie znać."
Elizabeth Gilbert

 

„Miejsce, w którym teraz jesteś, Bóg zaznaczył na mapie specjalnie dla ciebie”. 

Hafiz

"Jak nie pisać?
Poczekaj, aż będziesz mieć dzieci. Poczekaj, aż twoje dzieci przestaną ząbkować, skończą sezon piłkarski i wyjadą na studia. Poczekaj, aż codziennie będziesz mieć dwie pełne godziny na pisanie. Poczekaj, aż rzucisz palenie, picie albo znajdziesz odpowiedniego drinka i zalejesz się w trupa. Poczekaj, aż twoje rodzeństwo się wyprowadzi a twoi rodzice umrą. Poczekaj, aż sąd orzeknie rozwód. Poczekaj, aż wyjedziesz na wakacje. Poczekaj, aż wrócisz z wakacji. Poczekaj, aż znajdziesz swoją muzę. Poczekaj na natchnienie. Poczekaj, aż doktor powie, że zostało ci sześć miesięcy życia.
A potem umrzyj, zabierając ze sobą wszystkie nienapisane słowa."
  

Regina Brett "Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu"

Selekcjonując cytaty miałam gęsią skórkę, bo mają tak wielką moc zmieniania i tkwienia w naszej głowie. Drogi czytelniku mam nadzieję, że coś znalazłeś dla siebie, pamiętaj zmiana zaczyna się od pierwszego kroku. Jeśli chcesz się mi odwdzięczyć za ten wpis możesz mi kupić symboliczną wirtualną kawę na buycoffee.to/happybooks.pl  i tym drobnym gestem dmuchasz w moje skrzydła. Niechaj dzieją się cuda!

 

 

Komentarze

  1. Wspaniałe cytaty,chociaż do tej pory roku nigdy się nie przekonam

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podoba mi się ta propozycja wpisu z cytatami, są naprawdę świetne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne cytaty. Wieloma z nich można kierować się w życiu codziennym.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz