Chodź opowiem ci bajkę!
Zawsze kiedy wracam z pracy wieczorem szybko wybiegam z busa i żwawym krokiem kieruje się do Biedronki. Panie rozpoznają mnie jako stałą klientkę tylko tą z tych, które są za dziesięć dziewiąta, dlatego staram się w ciągu 3 minut być z zakupami przy kasie...........ale wiecie jak to jest z kobietami tam mi coś zabłyszczy albo urzeknie i wizja 3 minut zmienia się w 8 minut. Ostatnio wchodząc do mojego ulubionego sklepu „na ostatnią chwilę”, wzrok mój przykuła książka dla dzieci „Córka bajarza” Moniki Radzikowskiej nagrodzona Piórkiem 2016 sieci sklepów Biedronka. I tak codziennie obok niej przechodziłam i w końcu stałam się szczęśliwa posiadaczką tejże książki (pewnie każdy z was doświadczył tej niezbadanej siły, która nas przyciąga do danej książki i nie odpuszcza).

Opowieści towarzyszą nam na różnych etapach życia te spisane i  te przekazywana z ust do ust. Bajkowy klimat, ton głosu i słowa, dzięki którym wyobrażamy sobie opowiadane historie to składniki wciągającej opowieści.

Weronka główna bohaterka jest córką bajarza, który dzięki swoim bajaniem potrafi uleczyć ludzkie dusze. Ludzie często go odwiedzają i szukają otuchy w jego opowieściach. Nadszedł jednak czas kiedy zachorował, a że dziewczynka ma tylko jego na świecie nie mogła dopuścić, żeby ją zostawił samą i wszystkie te osoby, które szukają u niego ukojenia. Postanowiła działać i udała się do wiedźmy. Weronka pomoc otrzymała, ale dopiero teraz problemy się na dobre zaczęły. Czeka na nią wiele przygód i nieoczekiwanych spotkań, a przede wszystkim odpowiedź na pytanie: czy każdy człowiek nosi w sobie ukryty dar opowiadania?

Książka jest ilustrowana przez Monikę Białą, która natomiast została nagrodzona za przepiękne ilustracje. Ciepłe barwy i dbałość o małe detale jak kot zwinięty w kłębek, lis wyglądający z za nory albo mała biedronka na pniu drzewa, podkreślają indywidualny styl ilustratorki  i są po prostu przeurocze.


Książka dostępna w sieci Biedronka, polecam dla dzieci w wieku 6-8 lat, a i starsze mogą mieć dużo radości z czytania tej książki. 


A może Wy dzięki tej książce odkryjecie swój dar bajania? :-)

Komentarze

 1. Książka jest przepięknie ilustrowana, jeśli w środku są takie obrazki jak sama okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ilustracje są równie piękne jak na okładce. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Oooo to rewelacja, ja z niecierpliwością czekam na następna edycję "Biedronkową" :-)

   Usuń
 4. Dopiero niedawno sobie uświadomiłam, że lubię książki dla dzieci. Te naprawdę dobre mają w sobie jakaś magię, której czasami brakuje mi w powieściach dla dorosłych.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz