Paulina Mechło i Magdalena Karpińska "Terning superkoncetracji dla dzieci"


 

Obecne czasy nie są sprzyjające dla rozwoju dzieci. Wszechobecne smartfony, komputery, play station wciągają w swój świat małego użytkownika bez reszty. Często rodzicie aby mieć chwile spokoju pozwalają im bawić się elektroniką nie przypuszczając jakie negatywne skutki może to za sobą pociągnąć. Luksusowym czasem darowanym jest wspólna zabawa z rodzicami, których także pochłania szybki i konsumpcyjny świat. W takim razie jak zapanować nad tym chaosem, który na dobre zagościł w naszym domu? Jak odzyskać beztroski i wspólny czas dla dzieci? Na te wszystkie pytania odpowiada recenzowana książka Pauliny Mechło i Magdaleny Karpińskiej "Trening superkoncetracji dla dzieci".

Dwie wspaniałe kobiety psycholożka i graficzka postanowiły zawalczyć o koncentracje dzieci opracowując wspólną książkę. "Trening superkoncetracji dla dzieci" jest pozycją, która może towarzyszyć najmłodszym  przez przeszło 3 miesiące. Dawkując sobie dzień po dniu 101 ćwiczeń, rozwijamy koncentrację, spostrzegawczość oraz pamięć naszej pociechy. W tym pasjonującym treningu towarzyszy czytelnikowi przyjaciel móżdżek objaśniający wszystkie zadania. Kartkując książkę można zauważyć ćwiczenia angażujące prawą jak i lewą półkule mózgową, które wykorzystują  m.in.: słowa, detale, przestrzeń, wyobraźnię, kolory i rozmiary. Różny stopień trudności sprawia, że będzie to świetny trening zarówno dla 5-latka jak i 8-latka.

Gwarantuję, że "Trening superkoncetracji dla dzieci" odczaruje niejedno dziecko, a codzienność będzie miała pasjonujący dreszczyk ekscytacji w odkrywaniu kolejnych zadań. Pozycja ta jest także doskonałą pomocą dla nauczycieli w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Komentarze

  1. Ta propozycja wygląda na bardzo interesującą, szkoda, że nie ma choć 2-3 zdjęć ze środka, żeby można się było zorientować w zawartości. Ciekawe, czy nadałaby się dla nieco starszego dziecka?

    OdpowiedzUsuń
  2. nie mamy problemów z koncentracją, ale ćwiczenie jej zawsze sprawia nam przyjemność :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz